AKTUALITY

KODE Autodoprava vítězí ve výběrovém řízení Parama

Společnost KODE Autodoprava zvítězila ve výběrovém řízení společnosti Paramo a obhájila svou pozici z předchozích let v přepravách asfaltu z Litvínova do Pardubic. V průběhu roku 2017 by měla společnost KODE Autodoprava přepravit pro Paramo zhruba 30 až 35 tisíc tun asfaltu.
V předchozích letech se tato přeprava rozdělovala mezi více společností, v letech 2015 a 2016 ji výhradně zajišťovala KODE Autodoprava, která dokázala dva roky držet stejnou cenu a to i přesto, že docházelo ke změnám cen pohonných hmot a rostly náklady na mzdy řidičů.
.

„Samozřejmě jsme rádi, že jsme naši pozici obhájili, protože to potvrzuje, že se v tomto oboru vyznáme a umíme ho. Vždyť KODE Autodoprava disponuje pro tak náročné zadání 60 asfaltovými cisternami, z nich dvacet je přímo ve vozovém parku společnosti,“ říká k vítězství ve výběrovém řízení Tereza Kraus Komínková, dispečerka asfaltových přeprav v KODE Autodoprava

Bezpečnost především, řidiči opět „dováděli“ s cisternou

Řidiči společnosti KODE Autodoprava opět absolvovali školení bezpečné jízdy s cisternou, které se uskutečnilo na brněnském letišti.
Vedení společnosti KODE Autodoprava si zakládá na slušnosti, tradici, respektu ke všem partnerům, ale především na bezpečnosti. Nejen přepravovaného zboží, ale samozřejmě i řidičů a pracovníků. Proto řidiči absolvují pravidelné kontroly zdravotního stavu a také školení bezpečné a ekonomické jízdy. Poslední Školení řidičů CV ADR/3 absolvovali zaměstnanci KODE Autodoprava na letišti v Brně-Tuřanech.
Pro testování a zkoušení kritických situací jim byl k dispozici nejen samotný tahač, ale především naplněná cisterna. Ta má pro jistotu a bezpečnost na podvozku připevněná pomocná kola, podobná jako kolečka při učení se jízdy na bicyklu. Jen v mnohonásobně větším měřítku.

„Pro nás je takové školení přínosné, protože si v terénu a pod dohledem školitele bezpečné jízdy vyzkoušíme možnosti brzdných systémů u tahače, ale i u celé soupravy,“ popisuje zkušenosti z brněnského letiště řidič KODE Autodoprava Robert Blažek a jeho kolega Roman Žák dodává: „Naučili jsme se a zdokonalili jsme se, jak řešit krizové situace s cisternou. Věřím, že to v praxi nikdy nebudeme potřebovat, ale prostě je dobře být připravený.“
Video společnosti KODE Autodoprava ke školené bezpečné jízdy s cisternou, můžete vidět na tomto odkazu:
https://www.youtube.com/watch?v=ZJWTZu_FFgg